google-site-verification: googleedc7c353150638d3.html
Jak wyzłomować auto poznan
zlom samochodow dostawczych i osobowych recykling pojazdow poznań kasacja pojazdów

Złom Samochodowy Poznań

Złomujemy wszystkie Pojazdy Osobowe i Dostawcze

502-159-320

lub

518-027-635

 

Kasacja Pojazdów

 

 

 

Co to jest recykling? 

 

Aby poznać drogę jaką auto pokonuje podczas recyklingu, zdefiniujmy samo znaczenie słowa "recykling".

 

Recykling to jedna z metod ochrony środowiska naturalnego,dzięki recyklingowi zmniejszamy zużycie surowców naturalnych poprzez wielokrotne odzyskiwanie surowców wtórnych z materiałów odpadowych przy minimalizacji nakładów finansowych na ich przetworzenie. Skoro znamy już pojęcie, czas aby przedstawić Państwu krok po kroku jak to wygląda w praktyce.

 

1

KONTAKT

Gdzie złomujemy pojazdy?

 

Jeśli już wybraliśmy firmę zajmującą się złomowaniem aut, posiadającą odpowiednie upoważnienia w tym zakresie, musimy podjąć kontakt - nasza firma posiada takie upoważnienia, w tym Marszałka Województwa Wielkopolskiego. 

Przypominamy, że w świetle prawa tylko stacje demontażu pojazdów mogą poddać auto recyklingowi. 

 

 

2

DOKUMENTY

Jakie powinien posiadać właściciel i jakie wystawia stacja demontażu?

 

 

 

dowód rejestracyjny

-karta pojazdu jeśli została wydana

-polisę OC

-dowód osobisty

 

Co zrobić jeśli nie mamy dokumentów?

 

W przypadku kiedy dokumenty zostały zagubione - nie ma czym się stresować, wystarczy zgłosić przy rozmowie telefonicznej z naszym konsultantem, a on wyśle na miejsce kierowcę z przygotowanym oświadczeniem na taką okoliczność.

Natomiast kiedy dokumenty zostały skradzione lub przywłaszczone należy taką informację zgłosić do najbliższej jednostki policji i protokół sporządzony przez funkcjonariusza (oryginał) przekazać kierowcy naszej firmy podczas oględzin samochodu przeznaczonego do recyklingu.

 

Co w przypadku kiedy auto jest własnością banku?

 

Gdy kredyt jest nie opłacony nie ma możliwości zezłomowania auta. Natomiast gdy kredyt został opłacony należy uzyskać tzw. cesję, czyli zwrotne przeniesienie własności od banku.

W przypadku kiedy do spłaty zadłużenia pozostało kilka lub kilkanaście rat, należy konsultantowi naświetlić sytuacje podając nazwę banku oraz kilka danych potrzebnych do zweryfikowania, po rozpoznaniu sprawy  pomożemy rozwiązać problem.

 

 

 

Właściciel pojazdu otrzymuje:

- unieważnione tablice rejestracyjne

- unieważnioną kartę pojazdu

- unieważniony dowód rejestracyjny

- ewentualnie umowę kupna - sprzedaży, w zależności od potrzeb klienta.

 

Następnie klient udaje się do Wydziału Komunikacji celem wyrejestrowania auta.

 

3

DEMONTAŻ

Czyli co dalej z moim autem?

 

Dalej pojazd jest badany pod kontem stanu technicznego jak i wizualnego aby określić czy dane podzespoły można jeszcze wykorzystać (sprzedać).

Demontuje się akumulator, poduszki powietrzne czyli to co jest niebezpieczne i stwarza zagrożenie oraz wszystkie płyny takie jak:

płyn hamulcowy, do spryskiwaczy, chłodniczy, olej silnikowy, olej przekładniowy, paliwo, klimatyzację, filtry. Następnie przeprowadzana jest segregacja mająca na celu pozyskanie surowców lub pozyskanie materiałów do dalszej sprzedaży. Największa część aut, to auta mocno wysłużone będące starszych roczników, wyeksploatowane.  To właśnie te auta poddane zostają recyklingowi i segregacji surowców. Wszystko to jak szkło, blacha, tworzywa sztuczne, katalizatory,ołów, elementy zawieszenia, elementy silników, aluminium, opony i mosiądz po ponownym przetworzeniu zyskuje drugie życie. W ten sposób staramy się choć trochę zachować równowagę w przyrodzie.

 

 

 

 

Zezłomowanie samochodu oddanie auta na złom skasowac pojazd

Co mówią Nasi klienci

SKUP AUT POZNAŃ

Zezłomowanie samochodu oddanie auta na złom skasowac pojazd

 

"Jestem bardzo zaskoczona! transakcja przebiegła sprawnie i zostałam dokładnie poinformowana jakie dokumenty są potrzebne i co dalej, gotówkę otrzymałam od razu po sprzedaży auta!"

 

Milena W.

 

 

"Długo szukałem firmy, która podejdzie do mnie uczciwie - znalazłem! Mega piona za solidną obsługę."

 

Andrzej J.

 

 

"Po śmierci dziadka zostało nam jego auto. Długo nie chcieliśmy go sprzedawać, była to swego rodzaju pamiątka po nim i dodatkowo poginęły gdzieś dokumenty. W końcu kiedy auto stało długi czas zaczęło wrastać w ziemię. Obdzwoniliśmy kilka firm, ale z powodu braku dokumentów, żadna nie chciała od nas go odkupić. Dopiero tu. Jesteśmy zadowoleni bardzo z pomocy jaką uzyskaliśmy."

 

Katarzyna i Hubert 

 

 

 

 

Strona główna | O nas | Usługi | Blog | Kontakt

Www.skup-autpoznan.pl © 2019

Skup Samochodów Ciesiółka

ul. Stoinskiego 1

60-670 Poznań

Tel: 502-159-320

KONTAKT FACEBOOK