google-site-verification: googleedc7c353150638d3.html

SKUP AUT POZNAŃ

Skup aut angielskich. To się opłaca!

Wysokie stawki ubezpieczeniowe, duże koszty utrzymania i mocno ograniczony rynek zbytu - to wszystko kształtuje brytyjski sektor używanych aut na tle Europy za niską cenę.

Zgodnie z unijnymi regulacjami, każdy kraj wspólnoty powinien dopuszczać możliwość rejestrowania aut z kierownicą po dowolnej stronie.

 

Zapewne nie raz spotkaliśmy się ze słowem, które u niektórych budzi pewne obawy. Przekładka - co to znaczy?

Czy warto się w ogóle w to bawić? 

Zdaniem eksperta:

 

Stowarzyszenie Rzeczoznawców Techniki Samochodowej;

 

Jak na razie nie ma specjalistycznych badań, które skupiały by się na testach bezpieczeństwa przerabianych aut, ale z doświadczenia wiem, że są one bezpieczne i można je robić bez obaw. Kluczowa przy tego typu zabiegach jest fachowość warsztatu i dobór części. Niestety prawo nie przewiduje ani kontroli zakładów, które takie usługi wykonują, ani sprawdzania przez rzeczoznawców przerobionych aut. Jeśli zdarzy się wypadek, ciężko będzie udowodnić, że zawinił warsztat. Dlatego zalecam oddać samochód po przekładce w ręce specjalistów na stacji kontroli pojazdów.

 

Przeróbka samochodu polega na demontażu deski rozdzielczej, układu kierowniczego, układu hamulcowego (pompa, serwo), demontaż pedałów, nagrzewnicy, parownika klimatyzacji itp., a także poważnej ingerencji w ścianę grodziową, czyli fragment nadwozia, który oddziela silnik od przedziału pasażerskiego. Brzmi poważnie? Na pewno dla wielu tak. Nie ukrywajmy, że cena " anglika " jest dużo tańsza niż cena tego samego modelu auta w Europie. I to właśnie jest główny powód zakupu auta z wysp. 

Pod względem technicznym - niewiele różnią się od aut z kraju.  Ale czy nie jest to kusząca opcja zakupienia modelu auta o prawie połowę ceny? 

Ok. Ale właściwie po co się bawić w przekładkę? Czy po Europie można poruszać się z kierownicą po prawej stronie auta? 

Owszem. Jeśli tylko nie sprawia nam to większych problemów. Choć z reguły samo zderzenie się ze zmianą położenia biegów, czy samej kierownicy może nas wprawić na początku w niemały dyskomfort, to przyzwyczajenie się do jazdy nie zajmuje wiele czasu. Warto pamiętać jednak o zmianie lamp i niekiedy świateł przeciwmgłowych z prostej przyczyny - angliki mają ustawione światła w sposób oświetlający pobocze drogi, przeciwnie do europejczyków, i lusterek.  

 

 

 

 

 

 

Nasza firma zajmuje się również  skupem aut angielskich, prowadzimy auto - komis. Skupujemy samochody uszkodzone, bez przeglądu, bez OC, zniszczone, powypadkowe oraz w pełni sprawne, z brakującymi dokumentami.  Zapraszamy do kontaktu.

Skup samochodów angielskich, auto komis Poznań,  Altoria auto
11 kwietnia 2019

Strona główna | O nas | Usługi | Blog | Kontakt

Www.skup-autpoznan.pl © 2019

Skup Samochodów Ciesiółka

ul. Stoinskiego 1

60-670 Poznań

Tel: 502-159-320

KONTAKT FACEBOOK