google-site-verification: googleedc7c353150638d3.html

SKUP AUT POZNAŃ

Najczęstsze awarie samochodów latem.

W czasie lata często akumulatory w samochodach odmawiają posłuszeństwa. Niestety dzieje się tak również z innymi elementami w naszych autach podczas upałów. 

 

Wymarzony urlop, pakujemy się do auta, jedziemy na lotnisko i wszystko jest idealnie... Po miło spędzonych wakacjach wracamy, chcemy wrócić do domu autem, które zostawiliśmy na parkingu, ale nie możemy go odpalić. Co się dzieje?

Właśnie przez upał nasz akumulator uległ rozładowaniu, a dzieje się tak z prostej przyczyny - wysokie temperatury wspomagają parowanie płynu, który znajduje się w akumulatorze. 

Niestety często zdarzają się też usterki w całkiem nowych autach - np. problemy z klimatyzacją. Usterki dotyczą również zaworów sterujących czy kompresorów, układ elektryczny jest wyjątkowo obciążony. 

Musimy pamiętać o kontroli ilości płynu chłodzącego. Jeśli o tym zapomnimy, możemy doprowadzić do przegrzania silnika.

 Gdy podczas jazdy zaobserwujemy wzrost temperatury lub wydobywającą się parę spod maski musimy niezwłocznie zatrzymać samochód. Dalsza jazda na niesprawnym układzie chłodzenia może doprowadzić do poważnej awarii, co może wiązać się z wysokim kosztem naprawy.

W czasie upałów nie powinniśmy także często poruszać się na zbyt dużej rezerwie. Możemy uszkodzić wtedy pompę paliwa, a zbyt gorące gazy zaszkodzić turbosprężarce. 

 

 

 

Zapraszamy do kontaktu z naszą firmą. Skupujemy samochody uszkodzone, bez przeglądu, bez OC, zniszczone, powypadkowe oraz w pełni sprawne z brakującymi dokumentami. Prowadzimy recykling samochodowy oraz komisy na terenie Poznania. Do naszej firmy trafiają również sprzęty wodne typu łodzie, żaglówki, motorówki. W odkup bierzemy także przyczepy kempingowe, transportowe, budowlane lekkie oraz ciężkie, motocykle skutery, quady, minicrossy, miniścigacze, skutery elektryczne. 

 

 

Skup samochodów osobowych, dostawczych, przyczep. Sprzedaż, zamiana, komis, złomowanie aut Poznań
20 marca 2019

Strona główna | O nas | Usługi | Blog | Kontakt

Www.skup-autpoznan.pl © 2019

Skup Samochodów Ciesiółka

ul. Stoinskiego 1

60-670 Poznań

Tel: 502-159-320

KONTAKT FACEBOOK